KONST / Litografier / Färglitografi 13429463
nr 1342 9463
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 60/75. Motivet: 30x31 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 19:50:55
22/8 14:47:50
500 kr
24/8 18:40:05
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner